Wykładowcy

Stanisław Zajączkowski

Stanisław Zajączkowski

warsztaty reżyserskie, praca z aktorem, realizacja obrazu tv

Absolwent Wydziału Reżyserii oraz Wydziału Organizacji Produkcji PWSTiTv w Łodzi. 17 lat wykładał na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez ponad 40 lat pracy zawodowej realizował i reżyserował rozmaite gatunki telewizyjne: publicystyka, reportaże, transmisje widowisk artystycznych i ważnych wydarzeń (większość wizyt Jana Pawła II w Polsce), spektakle teatru tv (blisko 200 realizacji!). W ostatnim czasie pracował przy filmie „Mała matura”  w reżyserii Janusza Majewskiego, zagrał też samego siebie (czyli znanego realizatora telewizyjnego) w filmie „Czerwony pająk” Marcina Koszałki.

Daniel Światły

Daniel Światły

scenariusze, scenopisy - warsztaty, storyboardy, pracownia dyplomowa

Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, doktorant na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor nagradzanych filmów dokumentalnych, np. „Dziennika zapowiedzianej śmierci” i „Kochaj mnie” – za ujawnienie niedocenianych możliwości dokumentu, za wniknięcie w prosty i dyskretny sposób w głębię samotności człowieka wobec milczenia bliskich. Autor scenariuszy do programów i seriali telewizyjnych, a także filmów promocyjnych. Na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTv i T w Łodzi prowadził zajęcia z reżyserii filmu dokumentalnego i był opiekunem artystycznym etiud filmowych studentów.

Krzysztof Ridan

Krzysztof Ridan

udźwiękowienie w filmie

Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na stałe współpracuje z TVP Kraków realizując i montując dźwięk przy programach telewizyjnych i filmach dokumentalnych. Ostatnio udźwiękawiał film dokumentalny „Więzi” w który znalazł się na oskarowej short liście w kategorii Short Documentary Subject. Jest właścicielem firmy zgniataczdzwiekow.com.

Adrian Łapczyński

Adrian Łapczyński

warsztaty montażowe, after effects, color grading
W 2008 roku swoim debiutem w branży zdobył nagrodę filmową Prezydenta RP, od tego czasu do swojej kolekcji dołożył blisko 40 wyróżnień  i nagród filmowych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Właściciel i założyciel CreativeStudio.com.pl – dynamicznie rozwijającej się agencji reklamowej specjalizującej się w produkcji filmowej. Poza pracą w filmie rozwija również swoją drugą firmę www.epicvr.plagencję tworzącą filmy 360 i aplikacje VR … ➡
Ewa Kałat

Ewa Kałat

warsztaty operatorskie

Pracuje jako operator przy najróżniejszych formach filmowych. Zrealizowała m.in. 2 sezony programu „Małopolski szlak kulinarny” emitowanego przez TVP Kraków, pracowała przy kinowym filmie „Pilecki”, jej autorska etiuda „Pozna pewnego… Pana” zdobyła Grand Prix festiwalu filmów „Po godzinach”, współpracuje z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie przy spektaklu „Hamlet” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Była operatorem w debiutanckim filmie Łukasza Gabryelskiego „Enduring Freedom”.

Łukasz Opaliński

Łukasz Opaliński

warsztaty operatorskie, pracownia dyplomowa

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Właściciel firmy Apertura Studio specjalizującej się w fotografii produktowej. Pracuje jako operator filmowy i fotograf. Przed prowadzoną przez niego kamerą stali m.in. Tomasz Kot oraz Edward Linde-Lubaszenko.

Eva Hajduk

Eva Hajduk

fotografia reporterska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością Fotografia (absolutorium).  Finalistka wielu konkursów fotograficznych, publikowała m.in. w: National Geographic Traveler, Dziennik Polski, Jaskinie, MMS Komandos, Sportowy Styl. Interesuje się m.in. tematyką społeczną – jedna z jej ostatnich wystaw „Matki” została zauważona przez media, czego dowodem są liczne audycje i artykuły.

Arkadiusz Sędek

Arkadiusz Sędek

studio foto

Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Andrzej Duda

Andrzej Duda

scenariusze, reżyseria reklamowa

Absolwent dziennikarstwa na wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez 9 lat związany z telewizją TVN. Pracował również przy SOPOT FESTIVAL 2005. W latach 2005-2008 twórca programu „Szymon Majewski Show”. Współpracował z telewizjami: TVP2, Discovery Channel, a także: Polsat, TTV i inne.

W roku 2009 otrzymał Stypendium Scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego „BIGBITOWCY”. Jest także twórcą kilkunastu teledysków, kilkudziesięciu spotów reklamowych (scenariusz i reżyseria), emitowanych we wszystkich polskich stacjach telewizyjnych, a także m.in. w BBC World czy CNN International, oraz kilkuset materiałów promocyjnych (scenariusz lub reżyseria) dla różnego rodzaju firm, organizacji i instytucji.

Ponadto jest pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Filmów PO GODZINACH… ➡

Agnieszka Sznajder

Agnieszka Sznajder

produkcja filmowa

Absolwentka Organizacji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Przez kilkanaście lat pracowała w TVP Kraków, a następnie w TVN, gdzie była kierownikiem produkcji wszystkich form telewizyjnych od felietonów, filmów dokumentalnych po teatry telewizji, programy rozrywkowe i seriale. Miała przyjemność pracować przy produkcjach m.in. takich twórców jak: Jerzy Stuhr, Jerzy Grzegorzewski, Barbara Sass.

Jacek Porzycki

Jacek Porzycki

dramaturgia, adaptacje

Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (literaturoznawstwo, studia doktoranckie). Współpracował z Telewizją Polską   S. A. oraz z „Impresariatem Filmowym Stars” (opiekun planu). Ukończył kurs „Wideo uczestniczące” – Participatory Video (Wielka Brytania), jest członkiem „Stowarzyszenia Pracownia Filmowa Cotopaxi”. Brał udział w wielu warsztatach aktorskich (między innymi z A. Seniuk, A. Barcisiem, Z. Zapasiewiczem i A. Hanuszkiewiczem). Interesuje się współczesną dramaturgią oraz zastosowaniem nowych środków wyrazu, form i metod (głównie Digital storytelling i Participatory Video) w szeroko pojętej przestrzeni audiowizualności. Współpracuje z Telewizją OX.pl, w której prowadzi między innymi takie formaty jak „Gość OX.pl” oraz „Koncert Życzeń Stela”.

Oscar Rak

Oscar Rak

marketing internetowy, wideo marketing

Absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Człowiek w sukcesie zrodzony, który już po przyjściu na świat został uhonorowany przez rodziców najważniejszą nagrodą światowej kinematografii. Film porzucił na rzecz marketingu, w którym z powodzeniem spełnia się od kilku wiosen. Jako właściciel agencji goodkloo doradza markom jak odnaleźć się w świecie mediów społecznościowych, a prywatnie pomaga ludziom dzieląc się swoją wiedzą na swoim blogu oscarrak.pl oraz podcaście Patrzymy Szerzej. Swoje doświadczenie zdobywał przy projektach dla dużych korporacji, jak Microsoft, IBM, ale również mikroprzedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Małgorzata Pióro

Małgorzata Pióro

fotografia kreatywna

Z pasją, entuzjazmem i niekończącą się energią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc FOTOwyprawy w różne rejony świata – m.in. do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Iranu, Pakistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Petersburga. Zwyciężczyni konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. Trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego. W wrześniu 2015 r. została inspirującym fotografem Szerokiego kadru. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także szkolenia FOTOcoachingu, który wykłada na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Katarzyna Niwińska

Katarzyna Niwińska

fotografia kreacyjna, grafika

Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Filmowej na kierunku Fotografia. W 2011 roku obroniła prace dyplomową pt. „Dorian” (inspirowana powieścią Oskara Wilda „Portret Doriana Graya”) doczekała się wystawy w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w Krakowie oraz w Galerii Destillarta w Norymberdze. Zajmuje się fotografią mody i portretu. Jej zdjęcia są publikowane wyróżnianie przez magazyny modowe na całym świecie.

W 2016 znalazła się wraz z Annie Leibovitz, Timem Walkerem oraz Mario Testino na liście 500 najpopularniejszych fotografów w sieci. www.katherineanne.bci.pl www.facebook.com/KatherineAnnePhotography

Agnieszka Janik

Agnieszka Janik

prezentacje/moodboardy

Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prace dyplomowe realizowałą równolegle w kilku pracowniach – w Krakowie pod okiem prof. Krzysztofa Kiwerskiego i dr hab. prof. ASP Grzegorza Bilińskiego oraz we Wrocławiu u prof. Wiesława Gołucha i prof. Andrzeja P. Batora. Ukończyła środowiskowe studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W ubiegłych latach pracowała na stanowisku Menedżera Projektu. Projektowała i prowadziła koncepcje dla Modulusa, Futurmo i O.pl – Polskiego Portalu Kultury. Prowadziła zespół przy realizacji projektów multimedialnych m.in. dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie Szczcińskim oraz dla kilentów zagranicznych – Zeit i Potsdamer Platz.

Współpracowała z Domem Norymberskim oraz Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie.

Michał Lesiak

Michał Lesiak

historia filmu

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przygotowuje rozprawę doktorska poświęcona twórczości Francisa Forda Coppoli w kontekście przemian w systemie produkcji i dystrybucji w kinie amerykańskim. Współzałożyciel i redaktor czasopisma o tematyce audiowizualnej „EKRANy”. Autor publikacji o tematyce historyczno-filmowej w monografiach zbiorowych oraz w czasopismach kulturoznawczych.

Cezary Nowicki

Cezary Nowicki

język filmu, warsztaty reżyserskie, pracownia dyplomowa

Absolwent Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był dyrektorem artystycznym telewizji Wisła (poprzedniczka stacji TVN). Pracował przy niemal każdej formie filmowej; od filmów dokumentalnych, przez teatry telewizji po seriale, dzięki czemu miał okazje reżyserować takich aktorów jak: Jerzy Trela, Marek Kondrat, Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Globisz, Bożena Dykiel.

Łukasz Gabryelski

Łukasz Gabryelski

warsztaty montażowe, after effects, color grading

Jego pasją jest freeskiing i freeride. Zrealizowany przez Łukasza film „The White House” zdobył główną nagrodę na Krakowskim Festiwalu Górskim i wyróżnienie podczas toruńskiego Festiwalu Filmów Górskich „Bezdroża” 2011. Obecnie stałymi klientami Łukasza są takie marki jak Blachotrapez, Lavard czy Urząd Miasta Zakopanego. W maju 2018 odbyła się premiera jego filmu „Enduring Freedom”.
www.lukasgabriel.pl

 

 

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa