Wykładowcy

Agnieszka Szklarek

Agnieszka Szklarek

warsztaty operatorskie

Absolwentka Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od lat związana z krakowskim ośrodkiem Telewizji Polskiej – współpracuje z nią jaka operator kamery, a także twórca reportaży o tematyce kulturalnej.
Ostatnio pracowała przy realizacji filmu „Przy planty 7/9” w reżyserii Michała Jaskulskiego i Lawrence’a Laewingera.

Cezary Nowicki

Cezary Nowicki

język filmu, warsztaty reżyserskie, pracownia dyplomowa

Absolwent Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był dyrektorem artystycznym telewizji Wisła (poprzedniczka stacji TVN). Pracował przy niemal każdej formie filmowej; od filmów dokumentalnych, przez teatry telewizji po seriale, dzięki czemu miał okazje reżyserować takich aktorów jak: Jerzy Trela, Marek Kondrat, Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Globisz, Bożena Dykiel.

Stanisław Zajączkowski

Stanisław Zajączkowski

warsztaty reżyserskie, praca z aktorem, realizacja obrazu tv

Absolwent Wydziału Reżyserii oraz Wydziału Organizacji Produkcji PWSTiTv w Łodzi. 17 lat wykładał na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez ponad 40 lat pracy zawodowej realizował i reżyserował rozmaite gatunki telewizyjne: publicystyka, reportaże, transmisje widowisk artystycznych i ważnych wydarzeń (większość wizyt Jana Pawła II w Polsce), spektakle teatru tv (blisko 200 realizacji!). W ostatnim czasie pracował przy filmie „Mała matura”  w reżyserii Janusza Majewskiego, zagrał też samego siebie (czyli znanego realizatora telewizyjnego) w filmie „Czerwony pająk” Marcina Koszałki.

Agnieszka Sznajder

Agnieszka Sznajder

produkcja filmowa

Absolwentka Organizacji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Przez kilkanaście lat pracowała w TVP Kraków, a następnie w TVN, gdzie była kierownikiem produkcji wszystkich form telewizyjnych od felietonów, filmów dokumentalnych po teatry telewizji, programy rozrywkowe i seriale. Miała przyjemność pracować przy produkcjach m.in. takich twórców jak: Jerzy Stuhr, Jerzy Grzegorzewski, Barbara Sass.

Daniel Światły

Daniel Światły

scenariusze, scenopisy - warsztaty, storyboardy, pracownia dyplomowa

Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTv i T w Łodzi, doktorant na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor nagradzanych filmów dokumentalnych, np. „Dziennika zapowiedzianej śmierci” i „Kochaj mnie” – za ujawnienie niedocenianych możliwości dokumentu, za wniknięcie w prosty i dyskretny sposób w głębię samotności człowieka wobec milczenia bliskich. Autor scenariuszy do programów i seriali telewizyjnych, a także filmów promocyjnych. Na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTv i T w Łodzi prowadził zajęcia z reżyserii filmu dokumentalnego i był opiekunem artystycznym etiud filmowych studentów.

Krzysztof Ridan

Krzysztof Ridan

udźwiękowienie w filmie

Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na stałe współpracuje z TVP Kraków realizując i montując dźwięk przy programach telewizyjnych i filmach dokumentalnych. Ostatnio udźwiękawiał film dokumentalny „Więzi” w który znalazł się na oskarowej short liście w kategorii Short Documentary Subject. Jest właścicielem firmy zgniataczdzwiekow.com

Adrian Łapczyński

Adrian Łapczyński

warsztaty montażu nieliniowego, after effects

W 2008 roku swoim debiutem w branży zdobył nagrodę filmową Prezydenta RP, od tego czasu do swojej kolekcji dołożył blisko 40 wyróżnień  i nagród filmowych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Właściciel i założyciel CreativeStudio.com.pl – dynamicznie rozwijającej się agencji reklamowej specjalizującej się w produkcji filmowej.

Łukasz Opaliński

Łukasz Opaliński

warsztaty operatorskie, pracownia dyplomowa

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Właściciel firmy Apertura Studio specjalizującej się w fotografii produktowej. Pracuje jako operator filmowy i fotograf. Przed prowadzoną przez niego kamerą stali m.in. Tomasz Kot oraz Edward Linde-Lubaszenko.

Eva Hajduk

Eva Hajduk

fotografia reporterska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością Fotografia (absolutorium).  Finalistka wielu konkursów fotograficznych, publikowała m.in. w: National Geographic Traveler, Dziennik Polski, Jaskinie, MMS Komandos, Sportowy Styl. Interesuje się m.in. tematyką społeczną – jedna z jej ostatnich wystaw „Matki” została zauważona przez media, czego dowodem są liczne audycje i artykuły.

Arkadiusz Sędek

Arkadiusz Sędek

studio foto

Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Małgorzata Pióro

Małgorzata Pióro

fotografia kreatywna

Z pasją, entuzjazmem i niekończącą się energią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc FOTOwyprawy w różne rejony świata – m.in. do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Iranu, Pakistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Petersburga. Zwyciężczyni konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. W wrześniu 2015 r. została inspirującym fotografem Szerokiego kadru. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także szkolenia FOTOcoachingu, który wykłada na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

 

Bolesław Racięski

Bolesław Racięski

historia filmu

Doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizulanych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ze studentami filmoznastwa UJ prowadzi zajęcia z analizy dzieła filmowego. Stypendysta Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund w nadchodzącym roku akademickim 2016/2017.

Artur Wojewoda

Artur Wojewoda

warsztaty montażu nieliniowego

Montażysta od kilkunastu lat pracujący w Telewizji Polskiej. Ostatnio montował austriacki dokumentu „Die Helden von Stein”.

Krzysztof Stawowczyk

Krzysztof Stawowczyk

warsztaty operatorskie

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przez kilkanaście lat był wykładowcą na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Realizował filmy dokumentalne jako operator obrazu dla TV BBC, współpracuje z telewizją niemiecką ZDF oraz z TVP.

Piotr Wojnarowski

Piotr Wojnarowski

fotografia reporterska

Fotografie jego autorstwa można znaleźć w prasie codziennej, tygodnikach, na portalach internetowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Na stałe współpracuje z portalem infokrakow24.pl

Sławek Jędrzejewski

Sławek Jędrzejewski

3D Maya

Animacją zajmuje się od ponad 20 lat. Jest dyrektorem 4toonstudio obecnie opracowującego gry komputerowe głównie pod IOS i Android. Jedna z ostatnio stworzonych przez niego gier to Dragon & Shoemaker.

 

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa