Absolwent Wydziału Reżyserii oraz Wydziału Organizacji Produkcji PWSTiTv w Łodzi. 17 lat wykładał na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez ponad 40 lat pracy zawodowej realizował i reżyserował rozmaite gatunki telewizyjne: publicystyka, reportaże, transmisje widowisk artystycznych i ważnych wydarzeń (większość wizyt Jana Pawła II w Polsce), spektakle teatru tv (blisko 200 realizacji!). Pracował przy filmie „Mała matura” w reżyserii Janusza Majewskiego, zagrał też samego siebie (czyli znanego realizatora telewizyjnego) w filmie „Czerwony pająk” Marcina Koszałki.
Operator i reżyser filmowy, taternik, alpinista, maratończyk. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej. Po skandalizującym debiucie Takiego pięknego syna urodziłam (1999) nagrodzonym na Krakowskim Festiwalu Filmowym uznawany jest za jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów swojego pokolenia. W 2016 roku jego filmowy debiut Takiego pięknego syna urodziłam znalazł się wśród 10 najlepszych w historii polskich filmów dokumentalnych, zestawienia ogłoszonego podczas projektu 100/100. Epoka Polskiego Filmu Dokumentalnego i w głosowaniu publiczności podczas tego wydarzenia zajął 2. miejsce. Kino Koszałki zazwyczaj dotyka spraw osobistych, bliskich samemu reżyserowi. Autor pisze scenariusze swoich filmów oraz współuczestniczy w montażu. Do jego najważniejszych realizacji dokumentalnych należą: Istnienie (2007) i Deklaracja nieśmiertelności (2010). Jako reżyser filmu fabularnego Koszałka zadebiutował thrillerem Czerwony pająk (2015) pokazanym premierowo w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Zrealizował także zdjęcia do wielu polskich filmów fabularnych. Jego filmy były wielokrotnie nagradzane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmów dokumentalnych. Otrzymał także dwukrotnie nagrodę za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za realizację Pręg (2004) i Rewersu (2009). Był dwukrotnie nominowany do Nagrody „Paszporty Polityki”. Juror krajowych i międzynarodowych festiwali filmowych. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej, Związku Polskich Artystów Fotografików i Polskiego Związku Alpinizmu.
W 2024 jego film „Biała Odwaga” otrzymał 4 nagrody na 49.FPFF w Gdyni.
Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli prof. W.Hermana w 1977 roku. W 1978 roku podjął pierwsze próby kompozycji – muzyka do filmu animowanego „Refleksy” w reżyserii Jerzego Kuci. Od tego czasu stale współpracuje z filmem jako kompozytor i realizator dźwięku. W sumie skomponował muzykę do ponad 200 filmów i reportaży telewizyjnych oraz pracował jako dźwiękowiec na ponad 100 planach filmowych.
Urodzony w 1984 roku w Krakowie. Absolwent reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach oraz Historii Kościoła na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, studiował również Historię Sztuki.
Dotychczas, według własnych scenariuszy, zrealizował szereg nagradzanych i prezentowanych na całym świecie filmów krótkometrażowych. Są to m.in. „Pralka” (zwycięstwo w konkursie krótkometrażowym Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu 2009 i nagroda dla najlepszej etiudy studenckiej festiwalu KULT OFF KINO w TVP KULTURA) i „Strona A” (m.in. nagroda dla najlepszej etiudy festiwal KAMERA AKCJA Łódź, premiera w konkursie CAMERIMAGE 2011) oraz anglojęzycznego jednominutowego dokumentu o kulturotwórczej roli papieru toaletowego pt. „Rolls of Identity” (nagradzany m.in. w Brazylii, Chorwacji, Kanadzie, Słowacji i USA). Za swój 30.-minutowy debiut pt. „128. Szczur” otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą reżyserię na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Pracował także jako asystent Macieja Pieprzycy przy filmach „Chce się żyć” i „Jestem mordercą”. W 2017 roku na FPFF w Gdyni miał premierę jego pierwszy pełnometrażowy film kinowy pt. „Reakcja łańcuchowa”.
W 2018 roku wyreżyserował dwa przedstawienia telewizyjne. Za pierwsze – „Reytan. Druga strona drzwi”, którego był także współautorem, otrzymał na festiwalu Dwa Teatry 2019 w Sopocie nagrodę za najlepszy debiut w Teatrze Telewizji. Za drugi – spektakl „Falowiec” zrealizowany w ramach projektu Teatroteka otrzymał nagrodę krytyków i dziennikarzy na festiwalu Teatroteka Fest 2019 w Warszawie oraz Platinum Remi na festiwalu WORLDFEST w Houston, USA. Dwukrotnie, w 2010 i w 2021 roku, otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. W 2014 roku otrzymał także Stypendium Młoda Polska przyznawane przez NCK, a w roku 2024 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2020 roku wyreżyserował i wyprodukował swój pierwszy krótkometrażowy film animowany pt. „Chodowiecki” opowiadający o życiu i dziele polskiego rytownika Daniela Chodowieckiego (1726-1801).
https://www.instagram.com/dystopian_video_database/ https://vimeo.com/martagiec
Absolwentka montażu na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. W Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie prowadzi Studio reportażu filmowego, zajęcia dla młodzieży szkolnej.
Absolwentka Organizacji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Przez kilkanaście lat pracowała w TVP Kraków, a następnie w TVN, gdzie była kierownikiem produkcji wszystkich form telewizyjnych od felietonów, filmów dokumentalnych po teatry telewizji, programy rozrywkowe i seriale. Miała przyjemność pracować przy produkcjach m.in. takich twórców jak: Jerzy Stuhr, Jerzy Grzegorzewski, Barbara Sass.
W fotografii nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Specjalizuje się m.in. w fotografii dla biznesu, zdjęciach żywności i fotografii reportażowej. Ekspert od tradycyjnych procesów ciemniowych. Był redaktorem naczelnym miesięcznika “Fotoglob” o fotografii i podróżach. Laureat głównej nagrody konkursu fotograficznego “HumanDOC” w 2015 r. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wśród jego klientów są takie marki jak Wawel, Dr Oetker, Najwyższa Izba Kontroli, Bank Pekao, Astor, Olympus Polska, Ergo Hestia, Qumak, ŚwiatObrazu, Joymile.
Wywiad z Zygmuntem nagrany przez PokochajFotogriafie.pl https://www.youtube.com/watch?v=BaHjgaK0YYA
Pracuje jako operator przy najróżniejszych formach filmowych. Zrealizowała m.in. 2 sezony programu „Małopolski szlak kulinarny” emitowanego przez TVP Kraków, pracowała przy kinowym filmie „Pilecki”, jej autorska etiuda „Pozna pewnego… Pana” zdobyła Grand Prix festiwalu filmów „Po godzinach”, współpracuje z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie przy spektaklu „Hamlet” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego oraz spektaklu „Królestwo” według scenariusza Larsa von Triera i Nielsa Vørsela w reżyserii Remigiusza Brzyka.
Była operatorem w debiutanckim filmie Łukasza Gabryelskiego „Enduring Freedom”.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi- wydziału reżyserii, specjalizacja montaż filmowy. Montażysta filmów fabularnych i dokumentalnych nagradzanych na festiwalach w Polsce i za granicą. Współrealizował m.in.filmy: W lesie dziś nie zaśnie nikt, Jestem Ren, Mój kraj taki piękny i wiele innych. Pracuje również przy wielu formatach telewizyjnych dla dużych stacji komercyjnych. Twórca reklam, teaserów oraz zwiastunów. Współzałożyciel grupy filmowej – Produkcja 316, z którą tworzy różne projekty i formy audio-wizualne.
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością Fotografia (absolutorium). Finalistka wielu konkursów fotograficznych, publikowała m.in. w: National Geographic Traveler, Dziennik Polski, Jaskinie, MMS Komandos, Sportowy Styl. Interesuje się m.in. tematyką społeczną – jedna z jej ostatnich wystaw „Matki” została zauważona przez media, czego dowodem są liczne audycje i artykuły. W 2019 r. otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją tłumaczeniową. Uczę angielskiego od czasów studenckich, zawsze staram skupiać się na praktycznych konwersacjach i zdobywaniu wiedzy poprzez rozwijanie zainteresowań. W moim przypadku poziom językowy pomogły osiągnąć mi właśnie film oraz literatura. Uważam, że nauka języków pomaga nam przełamać wiele barier zarówno osobistych, jak i zawodowych, a przede wszystkim łączy nas ze światem.
Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (literaturoznawstwo, studia doktoranckie). Współpracował z Telewizją Polską S. A. oraz z „Impresariatem Filmowym Stars” (opiekun planu). Ukończył kurs „Wideo uczestniczące” – Participatory Video (Wielka Brytania), jest członkiem „Stowarzyszenia Pracownia Filmowa Cotopaxi”. Brał udział w wielu warsztatach aktorskich (między innymi z A. Seniuk, A. Barcisiem, Z. Zapasiewiczem i A. Hanuszkiewiczem). Interesuje się współczesną dramaturgią oraz zastosowaniem nowych środków wyrazu, form i metod (głównie Digital storytelling i Participatory Video) w szeroko pojętej przestrzeni audiowizualności. Współpracuje z Telewizją OX.pl, w której prowadzi między innymi takie formaty jak „Gość OX.pl” oraz „Koncert Życzeń Stela”.
Ekspert w dziedzinie wideo marketingu i komunikacji audiowizualnej, który zdobywał wiedzę na Katowickiej Szkole Filmowej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie spełnia się w roli wykładowcy w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa, prowadzi Cowork Mrowisko oraz fundację Karmimy Wiedzą. Po godzinach poświęca się blogowi oscarrak.pl, którego zadaniem jest pomoc twórcom internetowym. Pracował z takimi klientami jak: Tesco Polska, Microsoft, Aecom, Idea Bank, Miasto Wisła czy Ardagh Group. Prywatnie uwielbia bawić się w MacGyvera i tworzyć coś z niczego!
Filmowiec i Fotograf specjalizujący się w portrecie artystycznym. Reżyserował filmy krótkometrażowe. Od 7 lat prowadzi kursy i warsztaty fotografii i filmu. Uczył się w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa na wydziale operatorskim i na WRiTV w Katowicach na kierunku Realizacja obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Obecnie Arek Alvein rozwija swoją markę fotograficzną Alvein Photography. W styczniu tego roku miał miejsce wernisaż poświęcony zdjęć Arka, pt.”Światy nieRzeczywiste”.
Absolwentka Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa na kierunku Fotografia. W 2011 roku obroniła prace dyplomową pt. „Dorian” (inspirowana powieścią Oskara Wilda „Portret Doriana Graya”) doczekała się wystawy w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w Krakowie oraz w Galerii Destillarta w Norymberdze. Zajmuje się fotografią mody i portretu. Jej zdjęcia są publikowane wyróżnianie przez magazyny modowe na całym świecie.
W 2016 znalazła się wraz z Annie Leibovitz, Timem Walkerem oraz Mario Testino na liście 500 najpopularniejszych fotografów w sieci. W 2020 roku została przez Gladys Magazine uznana jedną z Kobiet Roku. www.katherineanne.bci.pl www.facebook.com/KatherineAnnePhotography
Opublikował kilka tys. zdjęć w czasopismach, książkach i na okładkach książek, współpracownik m.in. wydawnictw Znak, Universitas, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo ASP, Wydawnictwo UJ. Autor 5 autorskich wystaw fotograficznych oraz kilkunastu albumów. „Nigdy tak blisko, tak intensywnie nie uczestniczyłbym w spotkaniach i rozmowach z twórcami świata literatury, teatru i muzyki, gdybym nie posiadał przepustki w postaci aparatu”.
Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, doktor sztuki. Autor nagradzanych filmów dokumentalnych, np. „Dziennika zapowiedzianej śmierci” i „Kochaj mnie” – za ujawnienie niedocenianych możliwości dokumentu, za wniknięcie w prosty i dyskretny sposób w głębię samotności człowieka wobec milczenia bliskich. Autor scenariuszy do programów i seriali telewizyjnych, a także filmów promocyjnych. Na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTv i T w Łodzi prowadził zajęcia z reżyserii filmu dokumentalnego i był opiekunem artystycznym etiud filmowych studentów. W 2018 roku zrealizował film „Nieskończoność jest na 50 metrach”, za który otrzymał m.in. nagrodę Srebrnej Enigmy za: „ukazanie, jak ważna bywa forma adekwatna do opowiadanej treści”.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przygotowuje rozprawę doktorska poświęcona twórczości Francisa Forda Coppoli w kontekście przemian w systemie produkcji i dystrybucji w kinie amerykańskim. Współzałożyciel i redaktor czasopisma o tematyce audiowizualnej „EKRANy”. Autor publikacji o tematyce historyczno-filmowej w monografiach zbiorowych oraz w czasopismach kulturoznawczych.
Absolwent Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był dyrektorem artystycznym telewizji Wisła (poprzedniczka stacji TVN). Pracował przy niemal każdej formie filmowej; od filmów dokumentalnych, przez teatry telewizji po seriale, dzięki czemu miał okazje reżyserować takich aktorów jak: Jerzy Trela, Marek Kondrat, Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Globisz, Bożena Dykiel.
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Właściciel firmy Apertura Studio specjalizującej się w fotografii produktowej. Pracuje jako operator filmowy i fotograf. Przed prowadzoną przez niego kamerą stali m.in. Tomasz Kot oraz Edward Linde-Lubaszenko.
Absolwent Krakowskiej Szkoły Filmowej i reżyserii Uniwersytetu Śląskiego. Jego film dyplomowy w KSF „Następny mecz” zdobył nagrody na licznych festiwalach. W 2024 został laureatem scenariuszowej nagrody Script Pro 2024.
Odkryj Urok Fotografii Analogowej – Kurs Bez Czasu i Technologii Marzysz o podróży w czasie, by poczuć magię fotografii sprzed lat? Pragniesz stworzyć wyjątkowe... Read More
Dzieci i młodzież pod okiem zawodowych filmowców poznają proces powstawania filmu. Na podstawie własnych pomysłów i scenariuszy, kręcą sceny filmowe lub krótkie filmy. W sposób praktyczny... Read More
Jeżeli w piękny i profesjonalny sposób chcesz przedstawić produkt/przedmiot musisz nauczyć się tajników fotografii produktowej. Wysokiej jakości zdjęcia produktów to klucz do sukcesu Twojej... Read More
© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa