Zajęcia mają w większości charakter praktyczny i prowadzone są przez doświadczonych i czynnych zawodowo twórców. W trakcie nauki słuchacze poznają wszystkie etapy tworzenia filmu – od napisania własnego scenariusza poprzez opanowanie kadru nieruchomego po sztukę operatorską i montaż gotowego materiału, a także założenia podstaw produkcji filmowych, bowiem mają możliwość wzięcia udziału w realizacji filmów.
Nauka w wymiarze 586 godzin szkoleniowych, planów filmowych etiud, warsztatów w ATM, plenerów artystycznych i praktyk kończy się obroną pracy dyplomowej i prezentacją etiudy filmowej. Część zajęć z produkcji filmowej odbywa się w studiach telewizji TVN.
Pracownia dyplomowa prowadzona jest od 3 semestru. Słuchacz wybiera swojego opiekuna pracy dyplomowej i przez 1 roku pracuje z nim rozwijając swój warsztat i realizują etiudę dyplomową. Prace dyplomowe mogą powstawać we współpracy z reżyserami ze specjalności reżysersko-scenopisarskiej.
Nasi WYKŁADOWCY to czynni zawodowo specjaliści w swojej dziedzinie, to najlepsi dydaktycy i pasjonaci. Są absolwentami: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie; Akademii Filmowej w Pradze (FAMU).
Absolwenci tego kierunku pracowali przy produkcjach filmowych wszystkiego rodzaju np. przy kinowych filmach fabularnych m.in. „Juliusz”, „Kobiety Mafii”, „Ptaki śpiewają w Kigali”, „Wilkołak”, serialach „Krakowskie potwory”, „Mały zgon”, „The office pl”, a ich samodzielne produkcje wyświetlane były na Festiwalu w Sundance czy też na Krakowskim Festiwalu Filmowy.
W ramach opłaty czesnego nasi Studenci mogą korzystać ze sprzętu szkolnego (kamery, aparaty, obiektywy, statywy, sprzęt oświetleniowy, montażownia etc.) oraz studia foto na użytek własnej działalności artystycznej.
Grupy są max 8 osobowe, bo tylko taka wielkość grupy umożliwia efektywną (dla wszystkich studentów) pracę podczas zajęć warsztatowych.
W PROGRAMIE zajęć:
Nauka w wymiarze 586 godzin szkoleniowych kończy się obroną pracy dyplomowej.
Rekrutacja jest niezobowiązująca i ma na celu określenie stopnia zaawansowania warsztatowego i artystycznego, poziomu wiedzy ogólnej, a także zainteresowania kandydata szeroko rozumianą kulturą i sztuki.
Warunkiem wstąpienia do KSF (oprócz uiszczenia czesnego i podpisania umowy edukacyjnej) jest przejście procesu rekrutacyjnego polegającej na przysłaniu na adres mailowy szkola@ksfilm.pl:
Etap 1:
Etap 2:
Po przejściu pierwszego etapu Kandydaci otrzymają zadania do wykonania w wyznaczonym czasie.
Szkoła – po ocenie nadesłanych prac – zastrzega sobie prawo zaproszenia Kandydata/Kandydatkę na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną.
Przyjęci zostaną Kandydatki i Kandydaci, którzy jako pierwsi:
Rekrutacja potrwa do momentu zakwalifikowania odpowiedniej liczby Uczestniczek i Uczestników. Jeśli lista przyjętych osób osiągnie przewidywaną liczbę, rekrutacja zostanie zamknięta. Dlatego warto przysłać swoje zgłoszenie jak najszybciej.
Przy podpisywaniu umowy edukacyjnej należy złożyć:
Naukę zaczynamy w październiku!
Każdy student, może dowolnie kształtować swój profil nauczania, rozszerzając program o przedmioty z innych kierunków.
Grono szkół filmowych w Polsce jest szalenie niewielkie. Dlatego bycie jego częścią jest dla nas takie wyjątkowe. Czy wiesz, że w Małopolsce jesteśmy jedyną szkołą filmową? To jeszcze nic, w całej Polsce w gronie specjalistycznych szkół filmowych są 2 szkoły policealne w tym my i 3 uczelnie wyższe! To niewielkie grono szkół filmowych dopełniają firmy szkolące, prowadzące warsztaty, kursy i szkolenia z zakresu branży filmowej.
Nasza Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa jest wpisana do ewidencji szkół niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa i Wydział Edukacji pod numerem 43203-7-166.
Jako Słuchaczka/Słuchacz Szkoły zyskujesz: