Największe sukcesy absolwentów

Filmy w konkursach podczas najważniejszych festiwalu: w Gdyni, w Cannes, Camerimage w Bydgoszczy czy na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Praca z wybitnymi i znanymi aktorami m.in. Jadwigą Jankowską-Cieślak, Tomaszem Kotem, Mirosławem Zbrojewiczem, Cezarym Pazurą, Edwardem Linde-Lubaszenką czy Sebastianem Fabjańskim. Liczne nagrody w konkursach, w których w Jury zasiadali m.in. Agnieszka Holland czy Tomasz Raczek… zapraszamy na krótki przegląd najważniejszych sukcesów naszych absolwentów.

 

2018

Norbert Rudaś reżyserował serię 3 filmów dla Discovery Channel.

Marcin Szołtysek jest asystentem operatora w filmie „Kobiety Mafii” Patryka Vegi.

Bartosz Opolski jest asystentem operatora podczas realizacji serialu stacji TVN „Diagnoza”.

Zbigniew Martan jest montażystą programu „Top Chef” emitowanego przez Polsat.

Jakub Rolka jest autorem oprawy animacji wyświetlanych podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2018.

Łukasz Gabryelski zrealizował pierwszy swój film fabularny „Enduring Freedom”. Operatorem była Ewa Kałat. Premiera odbyła się w Kinie pod Baranami.

Marcin Polar zrealizował film dokumentalny o przygotowaniach Radzimira Dębskiego do koncertu w Nairobi z dziećmi z tamtejszej orkiestry.

Jakub Rolka zajmował się postprodukcją programu Doroty Wellman „A momenty były?”

 

2017

Film Marcina Polara „Kolekcje” prezentowany jest na: Camerimage, Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „MŁODZI I FILM”.

Józefina Gocman jest jednym z operatorów filmu „Ptaki śpiewają w Kigali”, który zdobyła srebrne Lwy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Norbert Rudaś zostaje „Człowiek Roku” w kategorii Kultura w Lublinie, wszystko dzięki realizacji widowiska „Pogrom w przyszły wtorek”, które miało premierę na Zamku w Lublinie i w którym wystąpili m.in. Przemysław Sadowski czy Mirosław Zbrojewicz.

Łukasz Gabryelski realizuje reklamę dla marki Lavard z Cezarym Pazurą w roli głównej.

Zbigniew Martan montuje najpopularniejsze programy w tym m.in. „Azja Express 2”.

Marcin Szołtysek jest autorem zdjęć do teledysku Tede SIR MICH – #CTZK / SKRRRT. Teledysk ma ponad 7 milionów wyświetleń na YouTube.

Norbert Rudaś otrzymał za film „Czołżek” Nagrodę Specjalną Ministerstwa Obrony Narodowej na 5. Zamojskim Festiwalu Filmowym.

 

2016

Marek Nosek jest kierownikiem planu podczas zdjęć do teledysku Krzysztofa Zalewskiego do piosenki „Miłość, miłość”.

Adrian Grotyński, Patryk Łach i Maciej Król są w ekipie realizującej film „Dinner” który zajmuje II miejsce w międzynarodowym konkursie „We are Water”.

Norbert Rudaś jest jednym z autorów filmu o Siłach Zbrojnych RP oraz cyklu filmów dla Miasta Lublin.

Ewa Kałat jest operatorem podczas spektaklu „Hamlet” w Starym Teatrze.

Marcin Szołtysek jest operatorem filmu „Niech żyje Emma” z Jadwigą Jankowską-Cieślak w roli głównej.

Film Mateusza Brożka „Orbiting without suger” zakwalifikował się do konkursu filmów krótkometrażowych Festiwalu Filmowego w Cannes.

Jakub Rolka jest montażystą i autorem czołówki programu „Złodzieje” emitowanego przez TVN Turbo.

 

2015

Zdjęcie autorstwa Katarzyny Niwińskiej trafia na okładkę hiszpańskiego Coolture Magazine.

Ewa Kałat i Łukasz Klag są w ekipie realizującej film „Pilecki, który trafia do kinowej dystrybucji.

Michał Jarczyk realizuje cykl dokumentów z przygotowań Tomasza Drwala do walki na KSW.

Film dyplomowy Kamila Nowaka „Pozostać sobą” jest emitowany w TVP Kraków.

Film „Tylas snowboarder” Michała Jarczyka zdobywa 2 nagrody na festiwalu „10 Minut Festiwal”.

 

2014

Film „Tomasz i Maria” Kamila Bilińskiego (reżyseria i scenariusz) oraz Łukasza Klaga (operator) i Bartosza Kłaka (montaż) trafia do Konkursu Młodego Kina na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz zdobywa nagrodę na SOLANIAN FILM FESTIWAL.

Film „Wojsko Polskiego” realizowany m.in. przez Norberta Rudasia zdobywa nagrodę w Bracciano na najstarszym festiwalu filmów wojskowych na świecie – International Defence Film Festival.

Mateusz Szołtysek zostaje studentem I roku Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Joanna Jaśkowiak wygrywa konkurs Kazar Photo Design Project.

Film Piotra Oreckiego (reżyseria i scenariusz) i Tomasza Smolińskiego (zdjęcia) pt. „Tango” trafia do selekcji chorwackiego festiwalu „Croatia One Minute Film Festiwal”.

Tomasz Bury i Marek Nosek są współautorami filmu „Muzyka”, który wygrywa Allegro Short LAB.

Ewa Kałat filmem „Poznałem pewnego… PANA” wygrywa Festiwal Filmów Po godzinach.

 

2013

Filip Dzięgiel zostaje studentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Piotr Włodarczyk filmem dyplomowym NREM wygrywa Video Poezja zorganizowanym w ramach VII Sopockiego Festiwalu Poezji.

ReklamaCzasem niewidoczni. Zawsze obecni” w reżyserii Norberta Rudasia otrzymuje Kryształy PR-u.

Wystawa dyplomowa fotografii Katarzyny Niwińskiej pokazywana jest w Norymberdze.

 

2012

„Nrem” Piotra Włodarczyka jest prezentowany konkursu filmów krótkometrażowych organizowanego w ramach 6. Festiwalu Filmów i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

Film Łukasza Opalińskiego i Dawida Haloty „Telefon” jest w selekcji festiwalu SOLANIN FILM FESTIWAL.

 

2011

Bartłomiej Gocał i Marcin Polar zostają studentami Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Kamil Biliński swoim filmem dokumentalnym wygrywa konkurs „Zwyciężaj Szpiczaka” w jury zasiada m.in. Agnieszka Holland a nagrodą jest stypendium w Londyńskiej Szkole Filmowej.

Michał Szczepański wygrywa konkurs „Moja szansa” organizowany przez TVP dla najlepszych filmów promujących europejskie dotacje.

 

2010

Łukasz Opaliński i Dawid Halota reżyserują Tomasza Kota i Edwarda Linde-Lubaszenko podczas realizacji teledysku dla Agnieszki Chrzanowskiej.

Film Dawida Woźnicy „Królowa śniegu” zdobywa nagrodę podczas festiwalu „Kamera Akcja” w Łodzi dla Najlepszego Technicznie Filmu. Ponadto film walczył o nagrodę w konkursie Era Nowe Horyzonty.

 

2009

Joanna Urbaniec, Łukasz Witek, Andrzej Sobina zdobyli III nagrodę na Festiwalu Wirusowych „Virnick” – 2009 za film „Nie pluj gumy”. W jury konkursu zasiadał m.in. Tomasz Raczek.

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa