Kierunek FILM REKLAMOWY

 

rekrutacja_reklamowy_foto_www

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 Rekrutację na rok 2020/2021 zaczynamy online od 1 maja 2020! więcej informacji

Filmy reklamowe możemy spotkać wszędzie w TV, na stronach www, w mediach społecznościowych, na telebimach czy w środkach komunikacji miejskiej. Film reklamowy stał się nowoczesnym i najskuteczniejszym narzędziem marketingowym.

Niezależnie czy jesteś filmowcem, social media ninja, marketingowcem czy właścicielem swojej firmy lub dopiero zaczynasz wiedza o filmie reklamowym będzie dla Ciebie kluczowa.

Ten kierunek łączy naszą wiedzę i doświadczenie szkoły filmowej z najlepszymi praktykami marketingowymi. Uczymy tajników wiedzy filmowca i marketingowca. Przy tworzeniu filmów reklamowych niezbędne jest zdobycie wiedzy operatora, reżysera, montażysty, producenta czy marketingowca. Niezależnie czy będziesz tworzyć filmy reklamowe sam i potrzebujesz wiedzy z tych wszystkich dziedzin, czy będziesz tylko organizował lub zlecał takie produkcje, ta wiedza będzie dla Ciebie bezcenna.

 Rekrutację na rok 2020/2021 zaczynamy online od 1 maja 2020! więcej informacji

Nauka w wymiarze 400 godzin szkoleniowych, trzech plenerów artystycznych i praktyk kończy się obroną pracy dyplomowej i prezentacją filmu reklamowego. Część zajęć z produkcji filmowej odbywa się w studiach telewizji TVN. 

Pracownia dyplomowa prowadzona jest od 2 semestru I roku. Słuchacz wybiera swojego opiekuna pracy dyplomowej i przez 1 rok pracuje z nim rozwijając swój warsztat i realizują etiudę dyplomową. Dyplom naszej Szkoły potwierdza zdobycie wykształcenia i nabycie kwalifikacji do wykonywania danego zawodu.

 

Nasza Szkoła istnieje od 12 lat i jest wpisana do ewidencji szkół prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 43203-7-166 i funkcjonuje jako dwuletnia szkoła policealna dla osób posiadających wykształcenie średnie (w myśl Prawa oświatowego z dnia 11 stycznia 2017 roku). Przedmiotami działalności Szkoły jest kształcenie w zawodach filmowych i fotograficznych.

 

Nasi WYKŁADOWCY to czynni zawodowo specjaliści w swojej dziedzinie, to najlepsi dydaktycy i pasjonaci. Są absolwentami: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie.

Zajęcia odbywają się od 10:00-17:00 w co drugi weekend (sb-nd).

Warunki przyjęcia do szkoły:

 

Przy podpisywaniu umowy edukacyjnej należy złożyć:

  • świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
  • CV
  • dwa zdjęcia

 

Zgłoszenia:

ul. Kapucyńska 3/3, 31- 113 Kraków

tel. 12 430 05 20

e-mail: szkola@ksfilm.pl

 

Opłata za semestr – 3900 zł (istnieje możliwość spłaty czesnego w miesięcznych ratach       np. 1 semestr = 5 rat x 795 zł).

 

PROGRAM
PRZEDMIOT 1 SEMESTR 2 SEMESTR 3 SEMESTR wykładowca
ILOŚĆ GODZ. ILOŚĆ GODZ. ILOŚĆ GODZ.
produkcja filmowa  4  12 Agnieszka Sznajder
podstawy foto  4  –  – Łukasz Opaliński
fotografia studyjna  16  –  – Arkadiusz Sędek
fotografia produktowa  –  –  16  Łukasz Opaliński
warsztaty operatorskie (film reklamowy)  16  20  20  Agnieszka Szklarek
język filmu 16 16 16 Cezary Nowicki
scenariusze, scenopisy – warsztaty  16  16  –  Andrzej Duda
storyboardy – warsztaty  –  8  – Daniel Światły
reżyseria reklamowa – warsztaty  –  16  16  Andrzej Duda
grafika  16  16  16 Katarzyna Niwińska
warsztaty montażowe  16  16  16  Adrian Łapczyński
color grading  –  –  4  Adrian Łapczyński
after effects  –  –  8 Adrian Łapczyński
marketing internetowy  16  16  –  Oscar Rak
wideo marketing  –  –  16 Oscar Rak
prawo autorskie w social mediach  2  –  Jan Kurdziel
foto coaching/ foto kreatywna  12  –  Małgorzata Pióro
pracownia dyplomowa  –  8  12 indywidualny wybór
plener artystyczny  12  –  12
suma godzin  138  130  136 400

 

Agnieszka Sznajder

Agnieszka Sznajder

produkcja filmowa

Absolwentka Organizacji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Przez kilkanaście lat pracowała w TVP Kraków, a następnie w TVN, gdzie była kierownikiem produkcji wszystkich form telewizyjnych od felietonów, filmów dokumentalnych po teatry telewizji, programy rozrywkowe i seriale. Miała przyjemność pracować przy produkcjach m.in. takich twórców jak: Jerzy Stuhr, Jerzy Grzegorzewski, Barbara Sass.

Adrian Łapczyński

Adrian Łapczyński

warsztaty montaże, color grading, after effects

W 2008 roku swoim debiutem w branży zdobył nagrodę filmową Prezydenta RP, od tego czasu do swojej kolekcji dołożył blisko 40 wyróżnień i nagród filmowych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Właściciel i założyciel CreativeStudio.com.pl – dynamicznie rozwijającej się agencji reklamowej specjalizującej się w produkcji filmowej.

Daniel Światły

Daniel Światły

storyboardy

Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTv i T w Łodzi, doktorant na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor nagradzanych filmów dokumentalnych, np. „Dziennika zapowiedzianej śmierci” i „Kochaj mnie” – za ujawnienie niedocenianych możliwości dokumentu, za wniknięcie w prosty i dyskretny sposób w głębię samotności człowieka wobec milczenia bliskich. Autor scenariuszy do programów i seriali telewizyjnych, a także filmów promocyjnych. Na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTv i T w Łodzi prowadził zajęcia z reżyserii filmu dokumentalnego i był opiekunem artystycznym etiud filmowych studentów.

Andrzej Duda

Andrzej Duda

scenariusze, reżyseria reklamowa

Absolwent dziennikarstwa na wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez 9 lat związany z telewizją TVN. Pracował również przy SOPOT FESTIVAL 2005. W latach 2005-2008 twórca programu „Szymon Majewski Show”. Współpracował z telewizjami: TVP2, Discovery Channel, a także: Polsat, TTV i inne.

W roku 2009 otrzymał Stypendium Scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego „BIGBITOWCY”. Jest także twórcą kilkunastu teledysków, kilkudziesięciu spotów reklamowych (scenariusz i reżyseria), emitowanych we wszystkich polskich stacjach telewizyjnych, a także m.in. w BBC World czy CNN International, oraz kilkuset materiałów promocyjnych (scenariusz lub reżyseria) dla różnego rodzaju firm, organizacji i instytucji.

Ponadto jest pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Filmów PO GODZINACH… ➡

Oscar Rak

Oscar Rak

marketing internetowy, wideo marketing

Absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Człowiek w sukcesie zrodzony, który już po przyjściu na świat został uhonorowany przez rodziców najważniejszą nagrodą światowej kinematografii. Film porzucił na rzecz marketingu, w którym z powodzeniem spełnia się od kilku wiosen. Jako właściciel agencji goodkloo doradza markom jak odnaleźć się w świecie mediów społecznościowych, a prywatnie pomaga ludziom dzieląc się swoją wiedzą na swoim blogu oscarrak.pl oraz podcaście Patrzymy Szerzej. Swoje doświadczenie zdobywał przy projektach dla dużych korporacji, jak Microsoft, IBM, ale również mikroprzedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Arkadiusz Sędek

Arkadiusz Sędek

fotografia studyjna

Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Katarzyna Niwińska

Katarzyna Niwińska

fotografia kreacyjna, grafika

Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Filmowej na kierunku Fotografia. W 2011 roku obroniła prace dyplomową pt. „Dorian” (inspirowana powieścią Oskara Wilda „Portret Doriana Graya”) doczekała się wystawy w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w Krakowie oraz w Galerii Destillarta w Norymberdze. Zajmuje się fotografią mody i portretu. Jej zdjęcia są publikowane wyróżnianie przez magazyny modowe na całym świecie.

W 2016 znalazła się wraz z Annie Leibovitz, Timem Walkerem oraz Mario Testino na liście 500 najpopularniejszych fotografów w sieci. www.katherineanne.bci.pl www.facebook.com/KatherineAnnePhotography

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa