FOTOGRAFIA

 Autorką zdjęcia jest Magdalena Ciok Pozowała: Magdalena Nieprosta MUA: Magdalena Klimczyk

Rekrutacja rozpocznie się 1 maja 2024!


Chcesz nauczyć się operować światłem, aparatem i komputerem, tak, by jakość twojej pracy zależała od ciebie, a nie od przypadku? Chcesz poszerzyć wachlarz swoich środków wyrazu o możliwości, o których dotąd nie wiedziałeś lub tylko przypuszczałeś, że są możliwe?

Zajęcia na rocznym kursie fotografii mają wyłącznie praktyczny charakter, odbywają się zarówno w profesjonalnie wyposażonym studiu jak i w plenerach. Uczymy tylko rzeczy potrzebnych, odpowiadających aktualnym zapotrzebowaniom rynku.

Fotografia jest dla nas przede wszystkim sztuką, która nie może zaistnieć bez biegłości warsztatowej. Oprócz perfekcji warsztatu dbamy o kształtowanie plastycznego zmysłu i indywidualnego stylu studenta. Starannie dobrani wykładowcy to czynni zawodowo artyści fotograficy, pasjonaci o inspirującej osobowości.

Kursanci tworząc własne portfolio, pracę dyplomową oraz prezentując swoje fotografie podczas wystaw, zdobywają doświadczenie niezbędne w zawodzie fotografa.

Nauka w wymiarze 225 godzin szkoleniowych w grupach max 8 osobowych kończy się obroną pracy dyplomowej realizowanej od 2 semestru pod okiem wybranego Wykładowcy.

 

W PROGRAMIE zajęć:

  • historia fotografii
  • fotografia wielkoformatowa
  • podstawy fotografii
  • fotografia studyjna
  • photoshop
  • fotografia kreacyjna
  • analiza obrazu fotograficznego
  • strobing
  • fotografia produktowa
  • portret i fotografia postaci
  • fotografia reporterska
  • fotografia architektury i krajobrazu
  • prawo autorskie
  • pracownia dyplomowa
  • fotografia uliczna//plener
Na najczęściej zadawane pytania odpowiadamy w zakładce O NAS.

W ramach opłaty czesnego nasi Studenci mogą korzystać ze sprzętu szkolnego (aparaty, obiektywy, statywy, sprzęt oświetleniowy, pracownia komputerowa etc.) oraz studia foto na użytek własnej działalności artystycznej.

 

Rekrutacja jest niezobowiązująca i ma na celu określenie stopnia zaawansowania warsztatowego i artystycznego, poziomu wiedzy ogólnej, a także zainteresowania kandydata szeroko rozumianą kulturą i sztuki.

Warunkiem wstąpienia do KSF (oprócz uiszczenia czesnego i podpisania umowy edukacyjnej) jest przejście procesu rekrutacyjnego polegającej na przysłaniu na adres mailowy szkola@ksfilm.pl:

Etap 1:

  • formularza -> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
  • CV
  • listu, w którym Kandydatka/Kandydat wyjaśni, dlaczego chce się z nami uczyć
  • teczki prac składającej się z minimum 3 prac (filmowych lub fotograficznych)
  • potwierdzenia dokonania opłaty egzaminacyjnej w wysokości 50 zł
    nr konta do wpłat: 05 1240 4650 1111 0010 6965 7875

Etap 2:
Po przejściu pierwszego etapu Kandydaci otrzymają zadania do wykonania w wyznaczonym czasie.

Szkoła – po ocenie nadesłanych prac – zastrzega sobie prawo zaproszenia Kandydata/Kandydatkę na dodatkową rozmowę kwalifikacyjną.


Przyjęci zostaną Kandydatki i Kandydaci, którzy jako pierwsi:

  • przejdą pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji
  • podpiszą umowę cywilno-prawną określającą prawa i zobowiązania stron
  • opłacą opłatę wpisową w wysokości 800 zł

Rekrutacja  potrwa do momentu zakwalifikowania odpowiedniej liczby Uczestniczek i Uczestników. Jeśli lista przyjętych osób osiągnie przewidywaną liczbę, rekrutacja zostanie zamknięta. Dlatego warto przysłać swoje zgłoszenie jak najszybciej.

Przy podpisywaniu umowy edukacyjnej należy złożyć:

  • świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej
  • dwa zdjęcia

Naukę zaczynamy w październiku!

Opłata za kurs – 6000 zł (istnieje możliwość spłaty czesnego w ratach)

Zajęcia odbywają się: albo w trybie weekendowym (sb-nd 10-17) albo w trybie zajęć w tygodniu (wtorek-środa-czwartek 16:30-19:30).

 

Indian Summer fot. Katarzyna Niwińska

Indian Summer fot. Katarzyna Niwińska

IMG_0228

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska – Lanckorona 2016

 

Eva Hajduk

Eva Hajduk

fotografia reporterska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością Fotografia (absolutorium). Finalistka wielu konkursów fotograficznych, publikowała m.in. w: National Geographic Traveler, Dziennik Polski, Jaskinie, MMS Komandos, Sportowy Styl. Interesuje się m.in. tematyką społeczną – jedna z jej ostatnich wystaw „Matki” została zauważona przez media, czego dowodem są liczne audycje i artykuły.

 

Zygmunt Novak

Zygmunt Novak

fotografia architektury i krajobrazu

W fotografii nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Specjalizuje się  m.in. w fotografii dla biznesu, zdjęciach żywności i fotografii reportażowej. Ekspert od tradycyjnych procesów ciemniowych. Był redaktorem naczelnym miesięcznika “Fotoglob” o fotografii i podróżach. Laureat głównej nagrody konkursu fotograficznego “HumanDOC” w 2015 r. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wśród jego klientów są takie marki jak Wawel, Dr Oetker, Najwyższa Izba Kontroli, Bank Pekao, Astor, Olympus Polska, Ergo Hestia, Qumak, ŚwiatObrazu, Joymile.

Wywiad z Zygmuntem nagrany przez PokochajFotogriafie.pl https://www.youtube.com/watch?v=BaHjgaK0YYA

Arkadiusz Sędek

Arkadiusz Sędek

fotografia studyjna

Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Katarzyna Niwińska

Katarzyna Niwińska

fotografia kreacyjna, portret i postać w fotografii, grafika, pracownia dyplomowa

Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Filmowej na kierunku Fotografia. W 2011 roku obroniła prace dyplomową pt. „Dorian” (inspirowana powieścią Oskara Wilda „Portret Doriana Graya”) doczekała się wystawy w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w Krakowie oraz w Galerii Destillarta w Norymberdze. Zajmuje się fotografią mody i portretu. Jej zdjęcia są publikowane wyróżnianie przez magazyny modowe na całym świecie.

W 2016 znalazła się wraz z Annie Leibovitz, Timem Walkerem oraz Mario Testino na liście 500 najpopularniejszych fotografów w sieci. www.katherineanne.bci.pl www.facebook.com/KatherineAnnePhotography

Paweł Zechenter

Paweł Zechenter

historia fotografii

Opublikował kilka tys. zdjęć w czasopismach, książkach i na okładkach książek, współpracownik m.in. wydawnictw Znak, Universitas, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo ASP, Wydawnictwo UJ. Autor 5 autorskich wystaw fotograficznych oraz kilkunastu albumów. „Nigdy tak blisko, tak intensywnie nie uczestniczyłbym w spotkaniach i rozmowach z twórcami świata literatury, teatru i muzyki, gdybym nie posiadał przepustki w postaci aparatu”. 

Małgorzata Pióro

Małgorzata Pióro

analiza obrazu fotograficznego, fotografia uliczna, pracownia dyplomowa

Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z pasją, entuzjazmem i niekończącą się energią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc FOTOwyprawy w różne rejony świata – m.in. do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Iranu, Pakistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Maroka. Zwyciężczyni konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. W Krakowie współprowadziła warsztaty fotograficzne Przygoda z Fotografią. Prowadzi szkolenia i warsztaty w różnych organizacjach, a także zajęcia indywidualne z autorskiej metody pracy rozwojowej na fotografiach – Metafora Głębi – inspiring image. Współtworzy i realizuje projekty rozwojowe i fotograficzne dla Fundacji Marka Kamińskiego i Fundacji Wawel z Rodziną. W wrześniu 2015 r. została inspirującym fotografem Szerokiego kadru. W 2019 r. wygrała konkurs fotograficzny „Uchwyć prawdziwe emocje”. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie i Lwowie.

Łukasz Opaliński

Łukasz Opaliński

fotografia produktowa, pracownia dyplomowa

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Właściciel firmy Apertura Studio specjalizującej się w fotografii produktowej. Pracuje jako operator filmowy i fotograf. Przed prowadzoną przez niego kamerą stali m.in. Tomasz Kot oraz Edward Linde-Lubaszenko.

 

Photoshop

Grafika fot. Katarzyna Niwińska

 

DSC01444-2

Fotografia studyjna fot. Bartosz Surdej

 

Fotografia produktowa backstage fot. Łukasz Opaliński

Fotografia produktowa backstage fot. Łukasz Opaliński

 

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska - Lanckorona 2016

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska – Lanckorona 2016

GALERIE:

 

 

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa