Kierunek FOTOGRAFIA

38051035_1956247284427859_578417681137401856_n

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Chcesz nauczyć się operować światłem, aparatem i komputerem, tak, by jakość twojej pracy zależała od ciebie, a nie od przypadku? Chcesz poszerzyć wachlarz swoich środków wyrazu o możliwości, o których dotąd nie wiedziałeś lub tylko przypuszczałeś, że są możliwe?

Zajęcia na kierunku fotografia mają wyłącznie praktyczny charakter, odbywają się zarówno w profesjonalnie wyposażonym studiu jak i w plenerach. Uczymy tylko rzeczy potrzebnych, odpowiadających aktualnym zapotrzebowaniom rynku.

Fotografia jest dla nas przede wszystkim sztuką, która nie może zaistnieć bez biegłości warsztatowej. Oprócz perfekcji warsztatu dbamy o kształtowanie plastycznego zmysłu i indywidualnego stylu studenta. Starannie dobrani wykładowcy to czynni zawodowo artyści fotograficy, pasjonaci o inspirującej osobowości.

Słuchacze, tworząc własne portfolio, pracę dyplomową oraz prezentując swoje fotografie podczas wystaw, zdobywają doświadczenie niezbędne w zawodzie fotografa.

Opłata za semestr – 3400 zł (istnieje możliwość spłaty czesnego w miesięcznych ratach 5 rat x 720 zł)

Ocena końcowa jest średnią z ocen: ukończenia studiów i pracy dyplomowej.

Warunki przyjęcia do szkoły:

  • rozmowa kwalifikacyjna
  • podpisanie umowy edukacyjnej
  • wpłata wpisowego w wysokości 800 zł

Przy podpisywaniu umowy edukacyjnej należy złożyć:

  • świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
  • CV
  • dwa zdjęcia

Zgłoszenia:

ul. Kapucyńska 3/3, 31- 113 Kraków

tel. 12 430 05 20

e-mail: szkola@ksfilm.pl

 

Każdy student, może dowolnie kształtować swój profil nauczania, rozszerzając program przedmiotów obowiązkowych lub wybierając przedmioty nadobowiązkowe.
Indian Summer fot. Katarzyna Niwińska

Indian Summer fot. Katarzyna Niwińska

IMG_0228

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska – Lanckorona 2016

PROGRAM
PRZEDMIOT 1 SEMESTR 2 SEMESTR wykładowcy
ILOŚĆ GODZ. ILOŚĆ GODZ.
historia fotografii 12 12 Eva Hajduk
fotografia kreatywna 8 8 Małgorzata Pióro
podstawy fotografii 4  – Łukasz Opaliński
fotografia studyjna 16  – Arkadiusz Sędek
grafika 16  – Katarzyna Niwińska
fotografia kreacyjna  16 Katarzyna Niwińska
fotografia uliczna  16 Małgorzata Pióro/Łukasz Opaliński
fotografia produktowa 16 Łukasz Opaliński
portret i fotografia postaci  16 Arkadiusz Sędek
fotografia reporterska 16 16 Eva Hajduk
fotografia architektury i krajobrazu  16 Eva Hajduk
prawo autorskie 4 Jan Kurdziel
pracownia dyplomowa  – 18 indywidualny wybór
plener artystyczny 16  –
suma godzin 92 112

Plener artystyczny odbywa się w październiku w ostatnich ciepłych dniach jesieni w Lanckoronie. Wyjazd zaplanowany jest na przedłużony weekend, jadą z nami wszyscy studenci Szkoły. W zeszłym roku partnerem wyjazdu była firma CANON. Zobacz jak było na ostatnim plenerze.

 

Eva Hajduk

Eva Hajduk

fotografia reporterska, historia fotografii, fotografia architektury i krajobrazu

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością Fotografia (absolutorium). Finalistka wielu konkursów fotograficznych, publikowała m.in. w: National Geographic Traveler, Dziennik Polski, Jaskinie, MMS Komandos, Sportowy Styl. Interesuje się m.in. tematyką społeczną – jedna z jej ostatnich wystaw „Matki” została zauważona przez media, czego dowodem są liczne audycje i artykuły.

Arkadiusz Sędek

Arkadiusz Sędek

fotografia studyjna, portret i fotografia postaci, akt w fotografii

Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Małgorzata Pióro

Małgorzata Pióro

analiza obrazu fotograficznego

Z pasją, entuzjazmem i niekończącą się energią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc FOTOwyprawy w różne rejony świata – m.in. do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Iranu, Pakistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Petersburga. Zwyciężczyni konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. W wrześniu 2015 r. została inspirującym fotografem Szerokiego kadru. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także szkolenia FOTOcoachingu, który wykłada na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Łukasz Opaliński

Łukasz Opaliński

podstawy fotografii, fotografia produktowa, fotografia reklamowa

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Właściciel firmy Apertura Studio specjalizującej się w fotografii produktowej. Pracuje jako operator filmowy i fotograf. Przed prowadzoną przez niego kamerą stali m.in. Tomasz Kot oraz Edward Linde-Lubaszenko.

Katarzyna Niwińska

Katarzyna Niwińska

fotografia kreacyjna, grafika

Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Filmowej na kierunku Fotografia. W 2011 roku obroniła prace dyplomową pt. „Dorian” (inspirowana powieścią Oskara Wilda „Portret Doriana Graya”) doczekała się wystawy w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w Krakowie oraz w Galerii Destillarta w Norymberdze. Zajmuje się fotografią mody i portretu. Jej zdjęcia są publikowane wyróżnianie przez magazyny modowe na całym świecie.

W 2016 znalazła się wraz z Annie Leibovitz, Timem Walkerem oraz Mario Testino na liście 500 najpopularniejszych fotografów w sieci. www.katherineanne.bci.pl www.facebook.com/KatherineAnnePhotography

 

Photoshop

Grafika fot. Katarzyna Niwińska

 

DSC01444-2

Fotografia studyjna fot. Bartosz Surdej

 

Fotografia produktowa backstage fot. Łukasz Opaliński

Fotografia produktowa backstage fot. Łukasz Opaliński

 

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska - Lanckorona 2016

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska – Lanckorona 2016

 

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa