Kierunek FOTOGRAFIA

fotografia_2021POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 Rekrutację na rok 2020/2021 zaczynamy online od 1 maja 2020! więcej informacji

Chcesz nauczyć się operować światłem, aparatem i komputerem, tak, by jakość twojej pracy zależała od ciebie, a nie od przypadku? Chcesz poszerzyć wachlarz swoich środków wyrazu o możliwości, o których dotąd nie wiedziałeś lub tylko przypuszczałeś, że są możliwe?

Zajęcia na kierunku fotografia mają wyłącznie praktyczny charakter, odbywają się zarówno w profesjonalnie wyposażonym studiu jak i w plenerach. Uczymy tylko rzeczy potrzebnych, odpowiadających aktualnym zapotrzebowaniom rynku.

Fotografia jest dla nas przede wszystkim sztuką, która nie może zaistnieć bez biegłości warsztatowej. Oprócz perfekcji warsztatu dbamy o kształtowanie plastycznego zmysłu i indywidualnego stylu studenta. Starannie dobrani wykładowcy to czynni zawodowo artyści fotograficy, pasjonaci o inspirującej osobowości.

Studenci tworząc własne portfolio, pracę dyplomową oraz prezentując swoje fotografie podczas wystaw, zdobywają doświadczenie niezbędne w zawodzie fotografa. Dyplom naszej Szkoły potwierdza zdobycie wykształcenia i nabycie kwalifikacji do wykonywania zawodu.

Ocena końcowa jest średnią z ocen: ukończenia studiów i pracy dyplomowej.

W ramach opłaty czesnego nasi Studenci mogą korzystać ze sprzętu szkolnego (kamer, apartów, obiektywów, statywów, oświetlenia, montażowni etc.) oraz studia foto na użytek własnej działalności artystycznej.

Nasza Szkoła istnieje od 12 lat i jest wpisana do ewidencji szkół prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem 43203-7-166 i funkcjonuje jako dwuletnia szkoła policealna dla osób posiadających wykształcenie średnie (w myśl Prawa oświatowego z dnia 11 stycznia 2017 roku). Przedmiotami działalności Szkoły jest kształcenie w zawodach filmowych i fotograficznych.

Opłata za semestr – 3400 zł (istnieje możliwość spłaty czesnego w miesięcznych ratach 5 rat x 720 zł)

Zajęcia odbywają się: albo w trybie weekendowym (sb-nd 10-17) albo w trybie zajęć w tygodniu (wtorek-środa-czwartek 16:30-19:30).

Warunki przyjęcia do szkoły:

Przy podpisywaniu umowy edukacyjnej należy złożyć:

  • świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej
  • CV
  • dwa zdjęcia

Zgłoszenia:

ul. Kapucyńska 3/3, 31- 113 Kraków

tel. 12 430 05 20  (Obecnie szkoła działa zdalnie, także wszystkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową)

e-mail: szkola@ksfilm.pl

 

Każdy student, może dowolnie kształtować swój profil nauczania, rozszerzając program przedmiotów obowiązkowych lub wybierając przedmioty nadobowiązkowe.
Indian Summer fot. Katarzyna Niwińska

Indian Summer fot. Katarzyna Niwińska

IMG_0228

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska – Lanckorona 2016

PROGRAM
PRZEDMIOT 1 SEMESTR 2 SEMESTR wykładowcy
ILOŚĆ GODZ. ILOŚĆ GODZ.
historia fotografii 12 12 Paweł Zechenter
fotografia i kreacja obrazu 16 16 Arkadiusz Krzyształowski
podstawy fotografii 8  – Katarzyna Niwińska
fotografia studyjna 16  – Arkadiusz Sędek
grafika 16  16 Katarzyna Niwińska
fotografia kreacyjna  16 Katarzyna Niwińska
analiza obrazu fotograficznego 12 12 Małgorzata Pióro
fotografia uliczna 8 16
Małgorzata Pióro/Łukasz Opaliński
fotografia produktowa 16 16 Łukasz Opaliński
portret i fotografia postaci  16 Katarzyna Niwińska
fotografia reporterska 16 16 Eva Hajduk
fotografia architektury i krajobrazu 4  12 Zygmunt Novak
prawo autorskie 4 Jan Kurdziel
pracownia dyplomowa  – 18 indywidualny wybór
plener artystyczny 16  –
suma godzin 156 146

Plener artystyczny odbywa się w październiku w ostatnich ciepłych dniach jesieni w Lanckoronie. Wyjazd zaplanowany jest na przedłużony weekend, jadą z nami wszyscy studenci Szkoły. W zeszłym roku partnerem wyjazdu była firma CANON. Zobacz jak było na ostatnim plenerze.

 

Eva Hajduk

Eva Hajduk

fotografia reporterska, historia fotografii, fotografia architektury i krajobrazu

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także na PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością Fotografia (absolutorium). Finalistka wielu konkursów fotograficznych, publikowała m.in. w: National Geographic Traveler, Dziennik Polski, Jaskinie, MMS Komandos, Sportowy Styl. Interesuje się m.in. tematyką społeczną – jedna z jej ostatnich wystaw „Matki” została zauważona przez media, czego dowodem są liczne audycje i artykuły.

Arkadiusz Sędek

Arkadiusz Sędek

fotografia studyjna, portret i fotografia postaci, akt w fotografii

Fotograf, pedagog, doktor sztuki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i absolwent Włoskiego Instytutu Fotografii w Rzymie, współpracował z mediolańskimi agencjami mody: „Elite”, „The Luxe”, „Why-not”. Wykładał fotografię mody w Szkole Policealnej „Most” w Nettuno i w „John Casablancas” School w Rzymie. Obecnie uczy fotografii studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Katarzyna Niwińska

Katarzyna Niwińska

fotografia kreacyjna, grafika

Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Filmowej na kierunku Fotografia. W 2011 roku obroniła prace dyplomową pt. „Dorian” (inspirowana powieścią Oskara Wilda „Portret Doriana Graya”) doczekała się wystawy w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17 w Krakowie oraz w Galerii Destillarta w Norymberdze. Zajmuje się fotografią mody i portretu. Jej zdjęcia są publikowane wyróżnianie przez magazyny modowe na całym świecie.

W 2016 znalazła się wraz z Annie Leibovitz, Timem Walkerem oraz Mario Testino na liście 500 najpopularniejszych fotografów w sieci. www.katherineanne.bci.pl www.facebook.com/KatherineAnnePhotography

Arkadiusz Krzyształowski

Arkadiusz Krzyształowski

fotografia, warsztaty operatorskie

Filmowiec i Fotograf specjalizujący się w portrecie artystycznym. Reżyserował filmy krótkometrażowe. Od 7 lat prowadzi kursy i warsztaty fotografii i filmu. Uczył się w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa na wydziale operatorskim i na WRiTV w Katowicach na kierunku Realizacja obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Obecnie Arek Alvein rozwija swoją markę fotograficzną Alvein Photography. W styczniu tego roku miał miejsce wernisaż poświęcony zdjęć Arka, pt.”Światy nieRzeczywiste”.

Zygmunt Novak

Zygmunt Novak

fotografia architektury i krajobrazu

W fotografii nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Specjalizuje się  m.in. w fotografii dla biznesu, zdjęciach żywności i fotografii reportażowej. Ekspert od tradycyjnych procesów ciemniowych. Był redaktorem naczelnym miesięcznika “Fotoglob” o fotografii i podróżach. Laureat głównej nagrody konkursu fotograficznego “HumanDOC” w 2015 r. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Wśród jego klientów są takie marki jak Wawel, Dr Oetker, Najwyższa Izba Kontroli, Bank Pekao, Astor, Olympus Polska, Ergo Hestia, Qumak, ŚwiatObrazu, Joymile.

Paweł Zechenter

Paweł Zechenter

historia fotografii

Opublikował kilka tys. zdjęć w czasopismach, książkach i na okładkach książek, współpracownik m.in. wydawnictw Znak, Universitas, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo ASP, Wydawnictwo UJ. Autor 5 autorskich wystaw fotograficznych oraz kilkunastu albumów. „Nigdy tak blisko, tak intensywnie nie uczestniczyłbym w spotkaniach i rozmowach z twórcami świata literatury, teatru i muzyki, gdybym nie posiadał przepustki w postaci aparatu”. 

Małgorzata Pióro

Małgorzata Pióro

analiza obrazu fotograficznego

Z pasją, entuzjazmem i niekończącą się energią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc FOTOwyprawy w różne rejony świata – m.in. do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Iranu, Pakistanu, Uzbekistanu, Turkmenistanu, Petersburga. Zwyciężczyni konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. W wrześniu 2015 r. została inspirującym fotografem Szerokiego kadru. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także szkolenia FOTOcoachingu, który wykłada na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Łukasz Opaliński

Łukasz Opaliński

fotografia produktowa, fotografia reklamowa

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Właściciel firmy Apertura Studio specjalizującej się w fotografii produktowej. Pracuje jako operator filmowy i fotograf. Przed prowadzoną przez niego kamerą stali m.in. Tomasz Kot oraz Edward Linde-Lubaszenko.

 

Photoshop

Grafika fot. Katarzyna Niwińska

 

DSC01444-2

Fotografia studyjna fot. Bartosz Surdej

 

Fotografia produktowa backstage fot. Łukasz Opaliński

Fotografia produktowa backstage fot. Łukasz Opaliński

 

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska - Lanckorona 2016

Plener artystyczny organizowany we współpracy z Canon Polska – Lanckorona 2016

GALERIE:

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa