Dyrekcja

Dyrektorki Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa zdobywały doświadczenie w takich firmach i organizacjach jak Opera Krakowska, Fundacja Krakowska Filmówka, Fundacja Kina Niezależnego Off Camera, Polskie Towarzystwo Taneczne, Instytut Socjologii UJ i wielokrotnie były producentami wykonawczymi w różnych formach realizacji filmowych.

dr Katarzyna Rabiej-Sienicka

Twórz jak Bóg. Rządź jak król. Pracuj jak wół.

Constantin Brancusi

Doktor nauk społecznych, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Naukowo specjalizuje się w socjologii organizacji, edukacji i przestrzeni.

Laureatka Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrody Centrum Edukacji Artystycznej.
Laureatka Nagrody Miasta Krakowa w 2020 r.  – wyróżnienie za pracę doktorską pt. „Coworking. Indywidualizm we wspólnotowości.” Wykładowczyni na Summer School on Workplace Management 2021 w Mediolanie organizowanej przez Politechnikę Mediolańską. Laureatka konkursu Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych pod Honorowym Patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kategorii rozprawa doktorska.

Pomysłodawczyni i koordynatorka Przeglądu Filmów Młodzieżowych i Dziecięcych KSF YOUTH CAMERA. Przez wiele lat związana z Międzynarodowym Festiwalem Kina Niezależnego Off Camera. Prowadziła zajęcia dla studentów Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej. Stypendystka University of Crete. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu filmowo-badawczego „Zdążyć przed wyburzeniem. Od zbiorowego miejsca pracy do miejskiego systemu idei. O trudnej historii Zakładu Przemysłu Tytoniowego w Krakowie” współfinansowanym przez Muzeum Historii Polski. Autorka i koordynatorka badań dla Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA. Członkini zespołu projektu badawczego pt. “Tempus Fugit wizje przyszłości w politykach energetycznych w Polsce po 1989 roku i ich znaczenie dla procesu transformacji energetycznej“ finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Realizowała badania dla Egurrola Dance Studio. Współtworzyła strategię kampanii społecznej dla Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem. Współautorka badań „Ocena kompetencji studentów WSE im. Tischnera w Krakowie przez pracodawców”. Recenzentka Com.press czasopisma naukowego z zakresu medioznawstwa i nauki o komunikowaniu. Pracowała jako PR Manager w Instytucie Socjologii UJ oraz dla Magazynu Studenckiego MANKO. Była koordynatorem Mistrzostw Europy IDSF Młodzieży w stylu standard w 2009 roku oraz koordynatorem podczas Grand Prix Polski XII Turnieju Tańca Towarzyskiego AS 2009. Dyplomowana instruktorka sportu w dyscyplinie taniec sportowy. Od 2016 roku jest Dyrektorką Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa.

https://www.researchgate.net/profile/Katarzyna-Rabiej-Sienicka

 

Iwona Zając

Magister filologii polskiej oraz magister sztuki, absolwentka UJ.

W 2008 roku współpracowała przy przedsięwzięciach realizowanych w związku z otwarciem nowego gmachu Operze Krakowskiej (w tym przy produkcji premiery „Diabłów z Loudun” Krzysztofa Pendereckiego), a w latach 2008-2010 pracowała przy wydarzenia organizowanych przez Operę (np. wieczór poezji Wisławy Szymborskiej) oraz koordynowała produkcję międzynarodowych premier opery; współpracując m.in. z Michałem Znanieckim, Luigim Scolgio, Laco Adamikiem czy Józefem Opalskim. Koordynowała projekty kulturalne realizowane przez Fundację Krakowska Filmówka gdzie zajmowała się m.in. organizacją oraz selekcją filmów dwóch edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla młodych twórców SnapFilm Festiwal (w Jury festiwalu zasiedli m.in. Anna Polony, Roman Gutek, Robert Gliński i Adrian Panek, a jednym z głównych partnerów festiwalu był MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu) czy pełniła rolę producenta wykonawczego przy projektach filmowych realizowanych we współpracy m.in. z Instytutem Cervantesa. W 2014 i 2015 roku realizowała projekty w ramach programu “Patriotyzm Jutra” ze środków Muzeum Historii Polski, w 2016 i 2017 projekt notacji filmowej współfinansowany przez Filmotekę Małopolski. Od 2016 roku jest Dyrektorką Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa.

 

 

 

© 2016 Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa